Крах Києва. Черновецький і техногенний колапс: каналізація,


Зараз у Києві немає господарів, які інвестують у його майбутнє; є лише жадібні хапуги, які грабують інвестиції попередніх поколінь, посилаючись на свої високі посади. ZaUA.org спробував підсумувати діяльність команди Черновецького, в тому числі й використовуючи безпристрасні дані спеціальної комісії ВР з розслідування діяльності нинішнього мера. Сьогодні поговоримо про каналізацію, водо- і теплопостачання, тарифи, дороги і нове нашестя кіосків.

Підсумки підбивала: Марія ЛEБEДЄВА

Каналізація. «Ароматна бомба» під Києвом – Бортницька станція аерації. Ситуація критична – якщо найближчим часом не відбудеться поновлення гідротехнічних споруджень, тисячі кубометрів каналізаційних відходів заллють не лише Київ, а й виллються через Дніпро в Чорне море.

За оцінками першого заступника директора «Київводоканалу» Вячеслава Бінди, весняну відлигу станція не витримає — спорудам більше 55 років і вони як мінімум потребують ремонту. Відлигу очікують yже за два тижні.

Першу частину — про школи і дитсадки, приватизацію комунального майна, Генплан і охорону здоро’я — читайте тут

На станції досі використовують біоочистку, яка не може впоратися з фосфатами. Жителі найближчих населених пунктів страждають алергією та іншими захворюваннями.

Ще один об’єкт Бортницької станції аерації – Дарницька насосна станція – повинен був зупинити роботу i пройти ремонт ще 16 років тому.

Буквально на днях в новинах з’явилась інформація, що Кабмін виділив 500 мільйонів гривень «на виконання Києвом функцій столиці». З цих коштів лише 16,6 мільйонів – на реконструкцію споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії з обробки та утилізації осадів Бортницької станції аерації; 23,6 млн. гривень – на реконструкцію дамб мулових полів Бортницької станції аерації.

При тому, що на ремонт станції, за оцінками спеціалістів, потрібно не менше... 5 млрд грн.

Тепло- та водопостачання, утилізація відходів. Що ми п’ємо? За останні три роки не зменшилась протяжність аварійних та зношених ділянок водогонів та каналізаційних мереж (836, 9 км), на їхній ремонт кошти з бюджету не виділяються. Вартість води в комунальних мережах при цьому зростає.

Через нібито недостатність бюджетних коштів не вирішуються найгостріші проблеми ХКГ Києва. Hавіть холодна вода та теплопостачання може просто зникнути, що вже траплялось на початку року неодноразово.

Заборгованість міської влади перед «Київенерго» перевищує 1,23 млрд гривень!

Газовики вже почали знижувати тиск блакитного палива на ТЕЦ-5 через борги компанії. Енергетики завинили їм 1,750 млрд грн. Майже стільки ж грошей має сплатити "Київенерго" місто.

Відстійник Бортницької станції аерації. Фото "Свідомо. Київ"

Ще трохи більше 2-х мільярдів гривень за тепло та електроенергію винні містяни. Доки енергетики не отримають ці кошти, доти не зможуть розрахуватися з газопостачальниками.

Читати далі..