Вселенський патріарх прийме предстоятеля РПЦ Кирила Гундяєва


Вселенський патріарх Варфоломій прийме в Стамбулі предстоятеля Російської православної церкви Кирила Гундяєва. Як повідомляє офіс генерального секретаря Священного Синоду Константинопольського патріархату, зустріч відбудеться 31 серпня.

У повідомленні наголошується, що про зустріч зі вселенським патріархом попросив предстоятель РПЦ. У Стамбулі він, зокрема, проведе переговори про відносини РПЦ з Матір’ю-Церквою.

19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. 22 квітня Синод Вселенського патріархату прийняв звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков про надання автокефалії і "вирішив тісно спілкуватися і координувати свої відносини з сестринськими православними церквами з цього питання".

27 липня делегація Вселенського патріархату, яка прибула в Україну для участі у святкових заходах з нагоди 1030-річчя хрещення України-Русі, передала президенту Петру Порошенку послання вселенського патріарха.

У посланні вселенського патріарха наголошено: "Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської церкви, яка ніколи не переставала і не змирялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які потрясали природне функціонування православної церкви і в ці відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/vselenskiy-patriarh-priyme-predstoyatelya-rpc-kirila-gundyayeva-284872_.html”