Сенатор Кардін оприлюднив деталі нових "руйнівних санкцій" США проти Росії


США розробляють проект нових обмежувальних заходів проти Росії, які будуть запроваджені у разі спроби РФ втрутитися в американські вибори восени 2018 року, повідомив агентству NPR сенатор-демократ Бен Кардін. За його словами, відповідний проект має перекрити фінансування Кремля російськими олігархами.

"Ми можемо набагато більш агресивно взятись за олігархів, які підтримують корупцію Путіна. Запропонований законопроект щодо санкцій посилює заходи проти олігархів, пропонує заборону на використання ними нашої банківської системи. Ми також маємо санкції, накладені згідно із законом Магнітського, через які олігархи не можуть приїздити до США. Відрізавши Путіна від фінансів, ми можемо не допустити його ворожих дій", — пояснив журналістам Кардін.

Він також розкритикував заяви президента США Дональда Трампа, зроблені ним на спільній прес-конференції з президентом РФ після саміту у фінському Гельсінкі. На думку сенатора, вони дають Москві сигнал, що вона може продовжувати втручатись у політичні процеси в Сполучених Штатах.

Тому, за його словами, американські законодавці мають чітко показати Путіну, що його недружні дії мають припинитись. Рішучу позицію щодо Росії займає й адміністрація Трампа, наголошує Кардін. Сенатор-демократ також висловив жаль з приводу того, що сам Трамп не виступив рішуче проти президента РФ.

"Ми бачимо, що наші урядові установи роблять все, як треба. Міністерство національної безпеки працює зі штатами, щоб захистити нашу інфраструктуру під час виборів. Тому я думаю, що наші установи вдаються до необхідних дій. Не вистачає лише капітана — нашого президента", — цитує законодавця "Голос Америки".

Нагадаймо, 2 серпня сенатори внесли до Конгресу США законопроект, який передбачає нові санкції проти РФ за втручання в американські вибори та агресію в Україні і Сирії.

Раніше Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-тьом співробітникам російського Головного розвідувального управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США в 2016 році.

Попри нечітку позицію, висловлену Трампом під час спільної прес-конференції з Путіним за підсумками саміту у фінському Гельсінкі 12 липня, згодом він визнав, що американська розвідка зібрала достатньо доказів втручання росіян у вибори 2016 року. Також він заявив про те, що російського лідера Володимира Путіна цілком можна вважати персонально відповідальним за втручання Росії в американські вибори.

Детальніше про підсумки переговорів Дональда Трампа з Володимиром Путіним у Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/senator-kardin-oprilyudniv-detali-novih-ruynivnih-sankciy-ssha-proti-rosiyi-284969_.html”