Туреччина хоче обшукати консульство Саудівської Аравії через зниклого журналіста - ЗМІ


Влада Туреччини відправила запит на дозвіл обшукати приміщення консульства Саудівської Аравії в Стамбулі через те, що в дипломатичній установі зник тиждень тому відомий саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, передає телеканал NTV Haber.

Агентство Reuters ще в суботу, 6 жовтня, писало про те, що турецькі чиновники вважають, що Хашоггі міг бути убитий на території саудівського консульства.

Напередодні, в 17 епізоді подкасту правозахисника Іяда аль-Багдаді Arab Tyrant Manual зазначалося, що після того, як з’явилася інформація про зникнення Хашоггі, саудівські дипломати заявили про те, що він покинув будівлю консульства, в свою чергу турецька влада спростувала цю інформацію.

Журналіст прийшов у консульство Саудівської Аравії у вівторок, 2 жовтня, для отримання весільних документів. Біля дипломатичної установи його чекала наречена. Вона заявила про те, що Хашоггі так і не вийшов з будівлі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у неділю сказав про те, що влада вивчає записи з камер зовнішнього спостереження та облікові записи з аеропортів.

Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім’ї Саудівської Аравії.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/turechchina-hoche-obshukati-konsulstvo-saudivskoyi-araviyi-cherez-zniklogo-zhurnalista-zmi-290454_.html”