Кір масово ‘’косить’’ українців: помер 18-річний студент-медик

У Вінниці від важкого ускладнення кору помер студент Вінницького Національного медичного університету імені Пирогова Сергій Бутенко.

За даними організації "Студентське Самоврядування" в Facebook, медик помер від пневмонії, а прощання з ним відбудеться 11 лютого об 11:00 у спортивному комплексі ВНМУ.

Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій висловив на своїй сторінці в Facebook співчуття, зазначивши, що в Україні можуть почати спекулювати на цю тему.

Сергій Бутенко

Сергій Бутенко

Студентське Самоврядування

"У Вінниці від кору помер колега. Нехай і студент-медик, але все одно він для мене колега. Співчуття родині та друзям. Ймовірно, що почнуться спекуляції з приводу цього. І спекулювати, обсмоктувати будуть різні людини, різних політичних вподобань, прихильники "за" та "проти" вакцинації", – написав він.

За словами Лапія, у кору давня історія, але медики так і не навчилися її лікувати, хоча сучасна медицина дозволяє зменшити ризик померти. Однак ефективних ліків від страшного захворювання немає.

Новини
Найнебезпечніша хвороба: лікар розповів про нову загрозу для зубів українців

"Ми маємо дуже дієві вакцини для профілактики кору. Чи був юнак щеплений двічі? Я не маю інформації. Чи був він вакцинований лише "на папері", мав липові записи про вакцинацію? Ймовірно, що ми про це не дізнаємося. Але можемо припустити. Чому? На жаль часто я та мої колеги маємо для цього зізнання самих батьків", – додав лікар.

Він пояснив, що "липова" вакцинація в Україні також не є рідкістю серед дітей лікарів. За словами Лапія, студенти часто керуються надуманими страхами, некомпетентністю, а також власними амбіціями і політичними уподобаннями.

"А якщо юнак таки був двічі щеплений? Незначний відсоток щеплених з різних причин не формують на вакцинацію. За звичай це близько 2-5% тих кого двічі провакцинували проти кору, але імунітет не сформувався. Такі люди, як і ті, хто не може бути щеплений проти кору, мають бути захищені за рахунок інших – хто сформував імунітет при вакцинації, за рахунок яких і формується колективний імунітет щодо кору", – додав він.

Лапій також наголосив, що колективний імунітет потребує догляду. Лікар вважає, що смерть хлопця могла бути попереджена.

Кір масово ‘’косить’’ українців: помер 18-річний студент-медик

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в.о. міністра Уляна Супрун заявила, що Міністерство охорони здоров’я не буде оголошувати епідемію кору в країні.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Спалах кору" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/health/medical/kir-masovo-kosit-ukraintsiv-pomer-18-richnij-student-medik.htm”