Канадському парламенту запропонували визнати Путіна військовим злочинцем


До канадського парламенту подано петицію, яка пропонує на законодавчому рівні визнати президента РФ Володимира Путини військовим злочинцем; за кілька днів свого існування петиція зібрала 150 підписів, передає "Укрінформ".

"Ми, громадяни Канади, закликаємо уряд Канади оголосити Путіна військовим злочинцем і видати його Міжнародному кримінальному суду в Гаазі за злочини проти людяності, військові злочини, агресію і підтримку тероризму", — йдеться в петиції.

В документі основну увагу парламенту звертається на дії Путіна проти України і знищення малайзійського літака рейсу МН-17 над Донбасом; однак у документі також згадуються вторгнення РФ у Грузію в 2008 році, підтримка кривавого сирійського режиму, політичні переслідування і вбивства як на території Росії, так і за кордоном.

Нагадаймо, Міжнародна слідча група (JIT) зібрала достатньо доказів для того, щоб з упевненістю вказати на винуватця аварії малайзійського Boeing рейсу MH17 в небі над Донбасом в 2014 році. Відповідальність за збиття літака буде нести вище керівництво РФ.

Як повідомлялося, 24 травня міжнародна слідча група на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак рейсу MH17. Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.

Дослідницька група Bellingcat, видання The Insider та інші розслідувачі встановили особу одного з підозрюваних у справі про крах рейсу МН17 влітку 2014 року. За даними розслідувачів, "Андрій Іванович" або "Оріон", який брав участь у перекиданні до України "Бука" – це російський офіцер Олег Володимирович Іванніков. Раніше він служив міністром оборони Південної Осетії.

Нагадаймо, 17 липня 2014 року був збитий Boeing-777 рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам — Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/kanadskomu-parlamentu-zaproponuvali-viznati-putina-viyskovim-zlochincem-282479_.html”